Zlato a inflace

Víte, že

 Před inflací vás chrání zlato -> více se dozvíte v  Zlato je vitěz

Investiční zlato a cena

Odpověď na otázku „Investiční zlato a jeho cena“  znamená zaměřit se na vývoj světové politiky a ekonomiky.

Cena investičního zlata

– na světových trzích není ovlivněna  inflací či deflací. Mnozí investoři nevěří finančním trhům a hledají alternativy. Probíhající brexit vyvolává mezi lidmi pocit nejistoty, své prostředky proto přesouvají do bezpečných aktiv, kterými jsou například zlato a drahé kovy. Velký vliv na cenu zlata má americký dolar a jeho vývoj. Jestliže hodnota dolaru klesá, roste cena zlata a naopak. Zlato do jisté míry ovlivňuje také politika, především pokud se lidé cítí nějak ohroženi nebo se obávají budoucnosti.

Investiční zlato a cena

Zlato kupují lidé, kteří  nechtějí přijít o své úspory a hledají cestu jak neriskovat. Důležité je nakupovat drahé kovy u seriózních, prověřených a kapitálově silných firem, které mají dostatek prostředků na zpětné výkupy. Dalším základním předpokladem je dodržování dlouhodobého časového horizontu, doporučuji nejméně pět let. Zároveň bychom neměli do zlata vkládat všechen svůj majetek (stejně jako bychom ho neměli celý vložit do akcií nebo nemovitostí).

Je třeba dodržovat zlaté pravidlo diverzifikace úspor, tedy část svého majetku mít uložených v nemovitostech, část ve zlatě a stříbře, část v hotovosti. Záleží však na preferenci, každý má jiné motivy a potřeby.

Hodnota zlata spočívá v tom, že je ho omezené množství a nelze ho uměle vyrobit. Lidé vždy hledali způsob, jak uchovat hodnotu vytvořeného bohatství. Před několika tisíci lety jej našli ve zlatě.

„Dlužnící zlyhají, trhy skolabují, avšak zlato jako nejvyšší forma bezpečných peněz zamíří nahoru“, Michael Belkin.

„Zlato robí impérium“, Filip Macedónsky

Království padala, říše se rozpadaly, režimy se měnily, ale zlato a jeho hodnota přetrvaly.

#investiční zlato #zlato investiční #investování #investovanie #cena #prodej #predaj #zlato kurz #kurz #1g #1u #šperky #punc # zlato punc #skladem #skladom  #stříbro #striebro #peníze #peniaze