Zlato investiční

Zlato

Rok 2008,  kedy naším svetom zahýbala finančná kríza vyrobená z nakvasených rýchlych a lacných hypoték, máme už za sebou a zdá sa, že trh chytil druhý dych. Čo sa však neustále kolíše a s prípravou  Brexitu sa znovu stáva tvrdou  realitou je stále našlapaný  a roztočený inflačný trend.

Inflácia žije medzi nami ticho a skoro nepoznane. Výplata odchádza na náš bankový účet alebo na sporenie a tešíme sa, že sa korunky zbierajú. Aké je však naše prekvapenie, keď si spočítame, že na účte už by malo byť našetřené a hurá ide sa kupovať. V obchode však s údivom zistíme, že  cena medzitým vzrostla.  Čo sa to stalo ? Kupná sila úspor sa zmenšila bez  straty  nominálnej hodnoty.

Z úst bankárov je často počuť vyjadrenie, že práve pre infláciu  je výhodné nakupovať na úver. Vytúženú vec už máme kúpenu, niekedy za zníženú cenu a pomaly splácame úver  banke spolu s úverovým úrokom. V konečnom dosledku užívanú vec tiež takto preplatíme.

Ako teda na to, aby obyčajný človek využil tento systém pre seba? Kde je dnes v tejto dobe ten prístav s pozitívami pre obyčajného človeka ? Inšpirujme sa vo vyspelých svetových ekonomikách. Tí, čo veria  hodnotám  prevereným  tisícročnou históriou, tí čo nikdy nestrácali a držali svoje úspory v zlate, tí nikdy neprerobili. Naopak, vždy z každej krízy vyšli úspešne  a bez strát.

Zlato, ktoré sa u nás v rokoch totality nedalo nikde zohnať v investičnej podobe. Zlato, ktoré sme kupovali s úctou len pri tých najvýznamnejších udalostiach ako boli svadby, promócie, narodenia potomkov, významné životné výročia. Zlato ako zlaté prstene, zlaté náušnice, retiazky či náramky sme uctievali ako ten najvyšší dar, dar s tou najvyššou hodnotou. Už vtedy sme poznali jeho cenu.

Dnes sú tu nové príležitosti. Príležitosti mať svoje peniaze, svoje úspory, svoje budúce zaistenie uložené v zlate, a to konkrétne v investičnom zlate. Čo viac si želať ?

Veď kdo vlastnil v roku 1995 zlato, tomu sa hodnota zvýšila o 227 % (počítano k roku 2015).

V západných silných ekonomikách ľudia už dávno využívajú tento spôsob uloženia úspor, už dávno veria istote, ktorou je pre nich zlato ako jediná alternativa v časoch dobrých, ale hlavne v tých krízových.

________________________________________

#investiční zlato #zlato investiční #investování #investovanie #cena #prodej #predaj #zlato kurz #kurz #1g #1u #šperky #punc # zlato punc #skladem #skladom  #stříbro #striebro #peníze #peniaze
V New Yorku jsme navštívili International Museum. Byli jsme překvapeni kolik sbírek a drahých vzácných památek se zde nachází. Nejvíce nás oslovili rozsáhlé sbírky peněz, kterými se platilo na celém světě a které jsme zde mohli shlédnout. Fotografie, staré i nové, dokládají návštěvníkům, jakou roli sehrálo zlato a stříbro v úloze platidel po celá tisíciletí.
Obraz života na celém světě dokreslují různorodé mince, které používali staří, mladí i děti k uskutečnění nákupů různých věcí. Třeba opět zdůraznit, že již tehdy bylo zlato a stříbro nejlepší investice. Známe to všichni nyní jako investiční zlato.
Festival měn celého světa dokládají názvy pro zlato a stříbro nejen jako Gold, Silver, Golden ale v mnoha dalších živých a mrtvých jazykových obměnách.
Více na forum-online.sk, forum-online.cz, forum-online.eu